Kërkesat

Këtu janë të postuara të gjitha Kërkesat.

profile
Doni
Obiliq
Ne pritje

Kush ka mundesi

Kush ka mundesi te me ndihmoje per kete bajram me gjera ushqimore jam me 4 femije dhe nusen nje femije e kam te semure jetojm me qira jam pa pune. Kush na ndihmon Zoti ja shperblefte.

profile
Feride
Prishtinë
Ne pritje

Nevoi per ndihm

Jam nga Hajvalia,jam nene e 3 femijve tret i kam ne shkoll burrin e kam te semure qe 4 vite nuk ma qel deren kerkush mem ndihmu burri ka pas sulm n tru doren e ka n paraliz me fol nuk munet kush ka mundesi sado pak harq me na ndihmu ne kete muj te shenjt

profile
Florentina jakupaj
Malishevë
Ne pritje

#URGJENT

#Urgjent Kemi një vajzë 4 vjeçare e cila vuan nga epilepsia e cila as nuk mund të ecë, as të ulet dhe as të flasë me shikim dhe dëgjimi i saj është shumë i dobët, kanë vendosur një shumë prej 15.000 euro, disa prej të cilave i kemi grumbulluar por disa jo ende për operim nese mund te na ndihmoni zoti ju dhente gjithe te mirat e botes lutemi qe te ndihmoni qe te pakten ti sigurohet qe te ecen allahu mos ju s'provoft me smundje te femijëve prinder 🙏🙏🙏 ☎️Numri i celularit +383 049431864 Ir llogari bankare 1505021003020568 (SWIFT)RBKOXKPRXXX (IBAN)XK051505021003020568

profile
Jonajani123@gmail.com
Ferizaj
Ne pritje

Per qka do qe esht mundsija

Pershendetje jemi nje familje nga ferzahi me 4 fmi dy i kem t smut kemi nevoj per gjithqka hargj veshmbathje dru naj mobile tepi qka do qe te esht muncija jetojm me qira vetm meni socjal shpresojm qe dikush na del ne ndim zoti ju shperbleft

profile
Jonajani123@gmail.com
Ferizaj
Ne pritje

Vesh mbathje tepi kauq perde ushqim qka so qe te osht muncija

Kerkoj ushqim dhe vesh mbathje edhe naj mobile per shpi kauq tepi perde qka do qoft jemi me qira vetm meni ndim socjale me dy fmi t smut nese ka munci dikush allahu e shperbleft

profile
Zemrije
Prishtinë
Ne pritje

Pershendetje jam Zemrije Salihi nga Maqedonia

Pershendetje jam Zemrije Salihi nga Maqedonia deshta te kerkoj veshmbathje per vajzat njera eshte 7 vjece tjetra 5 nese keni mundësi mem ndihmu .edhe pse jam larg ne Maqedoni mundeni edhe me post me i dergu mos ju boj bar edhe juve faleminderit nr tel +38975279185

profile
Agnesa Krasniqi
Prishtinë
Ne pritje

Agnesa

Ju kisha lut me ndihmu per bajram me ushqim.jom rast social ju kisha lut me ndihmu

profile
Senada Sokoli
Vushtrri
Ne pritje

Per hargj

Ku kisha lut kush kam mundesi per me ndihmu per hargj I kam 3femi te vegjel djalin e Vogel 4 mujsh njani djal 4vjet edhe qika 3 vjet ju kisha lut per hir tAllahut kush munet do tamel edhe do pampersa per qita thmi jem me kushtet shum trana ju lutna me ndihmu kush kan mundesi Allahu e shperbleft ishalla

profile
Sahare Ibishi
Vushtrri
Ne pritje

Ushqim veshmbadhje

Ju kisha lut kush ka mundesi me ndimu per pampersa e tamel veshmbadhje ikam 3femij fjalit 5vjet qika 3edhe qika e vogel 1vjet e gjys jetojm kushte te veshtira jena dal edhe un jam kosov jena kushtet shun tran kush ka mundesi me na ndihmu zoti ju shperbleft

profile
Regjepi Safet
Vushtrri
Ne pritje

Kerkoj ndihm

O vllazen emotra jurut allahu kudo qejeni kam nilutje jetoj nkosov ipapun meshendet jo mir nshpi meqera nshpi tehuj pa ndihm sociale pa asi kusht per jetes pa asi tardhne kam thirr shoqatat jav kum tregu gjendjen po deri sot ska dal kush mem vizitu e juksha lut sejom ba itepert tu shkru po jam nhall se ska ma vshtir semepa fmin 2vjeq pabuk epa kushte qabje shiu mepiku mineve zoti jav dhasht ejav shtoft tmirat eti gjdo shqiptari kush ka mundsi mem ndihmu jam shum ngjendje tkeqe pasha zotin emadh qemka fal medal mem vizitu ebindni edhe vet qe qeni nket gjendje zoti jurujt te gjidhve numri viber +38649423241

profile
Regjepi Safet
Vushtrri
Ne pritje

Kerkoj ndihm

O vllazen emotra jurut allahu kudo qejeni kam nilutje jetoj nkosov ipapun meshendet jo mir nshpi meqera nshpi tehuj pa ndihm sociale pa asi kusht per jetes pa asi tardhne kam thirr shoqatat jav kum tregu gjendjen po deri sot ska dal kush mem vizitu e juksha lut sejom ba itepert tu shkru po jam nhall se ska ma vshtir semepa fmin 2vjeq pabuk epa kushte qabje shiu mepiku mineve zoti jav dhasht ejav shtoft tmirat eti gjdo shqiptari kush ka mundsi mem ndihmu jam shum ngjendje tkeqe pasha zotin emadh qemka fal medal mem vizitu ebindni edhe vet qe qeni nket gjendje zoti jurujt te gjidhve numri viber +38649423241

profile
Test emri
Ferizaj
Ne pritje

Kerkese per liber

Kerkoj librin 'Rruga ne te cilen rralle shkohet'

profile
Besa Luzha
Prishtinë
Ne pritje

Kerkese per ndihme per nje familje ne Peran, fshat afer Podujeves

Ne emer te nje familjes qe jeton ne kushte te veshtira ne fshatin Peran, po e bej kerkesen per ndihme. Burri dhe gruaja jane pa pune, me asistence sociale. 3 femije, njeri nga ta dhe me semundje e ka nevoje per incizim MRI dhe kontrolla.Gruaja mundohet me pikturat qe ben, te zbuse sado pak gjendjen. Bashkeshorti nuk po mundet te gjeje pune. Shtepine e kane, edhe mobilje kane, por ushqime dhe veshmbathje e dru per ngrohje,ne keto kohe te veshtira do te zbusnin gjendjen.

profile
Besa Luzha
Podujeva
Ne pritje

Kerkese per ndihme per nje familje ne Peran

Ne emer te nje familje qe jeton ne Peran, ne kushte te veshtira, burri dhe gruaja jane pa pune, 3 femije dhe vetem me asistence sociale. Njeri nga femijet eshte edhe me semundje. Nese do te ishte e mundur te gjindet nje pune per babain, do tju lehtesohej gjendja. Gruaja pikturon dhe me shitjen e tyre, zbut sado pak gjendjen e rende te familjes.

profile
Egzona Basholl
Pejë
Ne pritje

Egzona

Ju Faliminderit ata qe kontribojn

profile
Hanumsha Pajaziti
Gjilan
Ne pritje

Keroje ndime finacare

Jam nji nana etre fmive dy ikam te smut me eplipisi burrine ekom psqkisht te smut jetoje ne kushte te randa vet jom ra ne depresione junkisha lut kush ka mundesi bre me ndimu ju lutna rzate zoti me nimu kush mundet bre

profile
Hanumsha Pajaziti
Gjilan
Ne pritje

Keroje ndime finacare

Jam nji nana etre fmive dy ikam te smut me eplipisi burrine ekom psqkisht te smut jetoje ne kushte te randa vet jom ra ne depresione junkisha lut kush ka mundesi bre me ndimu ju lutna rzate zoti me nimu kush mundet bre

profile
Lumnije
Prishtinë
Ne pritje

Kerkoj ndim

Nje nen me jetima ka nevoj per ushqim nese kishi mujt mi ndimu jeton ne shpi te huajen burri i ka vdek

profile
Anisa Haliti
Vushtrri
Ne pritje

Ushqim pako higjenike

Kam nevoje shum per ushqim pako higjenike Allahu ju shperbleft. Kush ka mundsi mem ndihmu

profile
Hanumsha Pajaziti
Gjilan
Ne pritje

Jam nji gjendje te ran shum kam nevoje per ndime ushwi barna

Jam hanumshahe pakazit gjilan jetoke 5 atra kusht kam shum te veshtira kam nevoje per gjthe wka ku jumet edh pa mille barnat fmive sun jakum bel dy djemt ikam me eplipisi vet jome me depresione ku socjalini sun ekam marr me than sje lajmru ju lutnat te me ndim9mi ju lutna kush munde bre nrizate zoti we me ndimoni

profile
Hanumsha Pajaziti
Gjilan
Ne pritje

Jam nji gjendje te ran shum kam nevoje per ndime ushwi barna

Jam hanumshahe pakazit gjilan jetoke 5 atra kusht kam shum te veshtira kam nevoje per gjthe wka ku jumet edh pa mille barnat fmive sun jakum bel dy djemt ikam me eplipisi vet jome me depresione ku socjalini sun ekam marr me than sje lajmru ju lutnat te me ndim9mi ju lutna kush munde bre nrizate zoti we me ndimoni

profile
S R
Vushtrri
Ne pritje

Kerkoj ndihm

Pershendetje vllezer emotra zoti ju rujt tegjithve kerkoj ndihm jetoj ne shpi tehuaj shpia o evjeter shum krejt ftofti shiu hyn mrena thuje veq sa su rrzu tardhna skam ipapun kam juksha lut kush mesaka mundsi mem ndihmu se jam shum ni gjendje tkeqe tujetu pasha allahun edhe per gjana elementare jem tuhek zoti jav dhasht tmirat eti kush me ndihmo me saka mundsi numri im viber +386-4942-3241

profile
Emira Mehani
Fushë Kosovë
Ne pritje

Kerkese

Kerkoj makine per qepje te me.falet ose ta perdori per nje kohe ju lutem

profile
Edisona Hasani
Skenderaj
Ne pritje

Rroba

Pershendetje jam ne kerkim te rrobave per nje vajze 18 vjeq qe eshte ngushte financiarisht

profile
Sara Krasniqi
Prishtinë
Ne pritje

Libra

Libra per klasen e10 natyror nese ka dikush

profile
Genis Nallbani
Pejë
Ne pritje

Lodra për fëmijë!

Ne po kërkojm lodra dhe libra për fëmijë,këto lodra dhe libra do ju dhurohen fëmijëve të cilët trajtohen në spitalin pediatrik në një datë të caktuar.Ju faleminderit shumë! "për cdo donacion tjeter na kontaktoni"

profile
Hafize Fatlind Feta
Vushtrri
Ne pritje

Lodra

Kerkoj lotra per femi

profile
S R
Vushtrri
Ne pritje

Kerkoj ndihm

Zoti ju rujt te gjithve un kerkoj ndihm kam nevoj per ushqim jetoj nkushte shum tkqia jetoj nshpi tehuj vet jo mir me shendet skam kur far tardhne aspokam me pagu rryn as uj as ilaqe as me ble me hanger asmepi shpia mpiko.kujetoj qabje shi mpiko mrena juksha lut kush ka mundsi mem ndihmu zoti jav shtoft e jav shperbleft kam nevoj edhe per banim se kshty sjetohet nvllag nmyk enlagshti edhe ni cent per mu ondihm se jam shum keq zoti ju rujt te gjithve vllezer emotra

profile
Klubi NOVA
Ferizaj
Ne pritje

Kerkese per realizimin e nje projekti ne komunitet

Kerkese per realizimin e nje projekti ne komunitet Përshëndetje të gjithëve, Jemi nje klub vullnetaresh ne komunen e Ferizajt, per realizimin e nje projekti na nevojiten libra, lodra per femije dhe nese keni ndonje raft librash per te dhuruar. Per cdo informat shtes ju lutemi na kontaktoni ne viber apo ne email klubinovaks@gmail.com

profile
Hafize Fatlind Feta
Vushtrri
Ne pritje

Kontaktoni ne email Basholli.fize@hotmail.com

Kerkoj rropa per vajza deri ne 2 vjec dhe disa lodra ju falminderit